דף הבית    ניהול השקעות    רובוטים    אודות    הדרכות    אסטרטגיות    מאמרים    שיתופי פעולה   מומלצים   צור קשר  



















































ניהול סיכונים במסחר במט"ח

אחד הכללים החשובים ביותר לסוחר הוא ניהול סיכונים - כלומר צורת העבודה שקובעת בסופו של דבר, האם תכנס לעסקה או לא? ואם כן באיזה מינוף.


הכלל החשוב ביותר לכל משקיע הוא ניהול סיכונים. כאשר לא עושים זאת נכון גם בנקים גדולים וחזקים עם ניסיון של מאות שנים יכולים לקרוס בין לילה כמו שראינו במשבר הכלכלי העולמי. שחברות גדולות קרסו בשל ניהול סיכונים לא נכון.

הכלל הראשון שתמיד נכון לכל משקיע.
לא סוחרים עם כסף שמיועד לאוכל, מיסים, או כל דבר אחר. כלומר כסף שמשמש למסחר זה כסף שגם אם תפסיד את כולו לא ישפיע על מהלך החיים הרגיל שלך. יהיה לך מה לאכול לא יחסר לך כסף לתשלום מיסים וכדומה.

אם אין לך 1000 דולר לפתוח חשבון  תפתח חשבון של 500 דולר. אם אין לך 500 דולר מיותרים תפתח חשבון של 100 דולר. אם אין לך 100 דולר תסחר בדמו ותתיחס לזה כאילו זה כסף אמיתי.

הכלל השני - חלק את הקרן שלך לחלקים שבכל עסקה תפסיד מקסימום חלק אחד.
מקובל בדרך כלל לתת סטופ לוס של מקסימום 5 אחוז ובדרך כלל 2 אחוז כאשר מדברים על חשבונות של 10000 דולר. בחשבונות קטנים יותר כמובן שאפשר להגדיל זאת מעט.
מה שזה אומר למי שנותן הגבלה של 2 אחוז - זה שהוא צריך להפסיד כ 50 עסקאות ברצף כדי שהחשבון שלו ימחק ! שזה בסבירות מאוד נמוכה למי שיודע לסחור.
לדוגמא אם אנו עובדים על היורו דולר (ששם הפיפסים עגולים בדולרים) ונאמר שיש לי חשבון של 1000 דולר ואני מוכן לסכן 5 אחוז לעסקה שזה במקרה שלנו  50 דולר. אם לדוגמא אני רוצה לפתוח עסקה עם סטוף של 50 פיפס אז אני יעבוד במינוף של 0.1 לוט שכל פיפס זה דולר. וחמישים פיפס נותנים לי 50 דולר. אם לדוגמא  הסטופלוס שלי הוא 100 פיפס אני יעבוד במינוף של 0.05 לוט שזה אפשרי בחשבון מיני. אם הסטופלוס שלי זה 500 פיפס אני יעבוד עם 0.01 לוט שזה יוצא 50 דולר. אם הסטופ שלי 550 פיפס לדוגמא זוהי עסקה שלא מתאימה לי לפי הניהול סיכונים ואני נשאר בחוץ.

הכלל השלישי - סיכון מול רווח
כמו שאף אחד לא ישלם 100 שקל ללוטו כדי להרוויח 100 שקל כך גם אנו ננהג.
יש כמה שיטות לשער רווחים ובדרך כלל נהוג להכנס לעסקאות שיחס הסיכון לרווח הוא 1:2
ומעלה.כלומר אתה מסכן 100 דולר כדי להרוויח 200 דולר.
כך שגם אם תפסיד בחצי מהעסקאות שלך עדיין תשאר מאופס וללא הפסדים בקרן.

כלל רביעי - מימוש רווחים והגדרת יעדי רווח.
ישנם מספר סוגים של ניהול עסקה. אחד הצורות הסולידיות אומרת שכאשר הגעתה לרווח ששוה לסטופ שלך ממש 50 אחוז מהעסקה. כך שהוצאתה את הקרן.
ואם אתה יכול הזז את הסטופ לכניסה - כך שהלחץ יורד ובמקרה הכי גרוע לא תרוויח ולא תפסיד.

כלל חמישי - משמעת עצמית
וזהו הכלל החשוב ביותר לדעתי יש מספר קבוצות שהמשמעת טבועה בהם כמו חילים מקצועים, חרדים, וספורטאים. שיש להם בד"כ משמעת עצמית חזקה. ולהם יש סיכוים גדולים יותר להצליח בשוק המט"ח.  מי שהוא חסר משמעת עדיף שלא יכנס לשוק ויעשה עם כספו דברים יותר מועילים.

בהצלחה


© 2009 Raz Forex